Hakkımızda

Anasayfa Hakkımızda

Hakkımızda

ENWAIR Enerji Teknolojileri A.Ş. yeni nesil enerji depolama sistemlerinde yenilikçi malzeme geliştirilmesi ve üretilmesi üzerine çalışmalar yapan 2015 yılında faaliyete geçmiş bir AR-GE kuruluşudur. Bünyesinde enerji depolama sistemleri alanında uzman yüksek lisans ve doktora dereceli mühendis ve kimyagerler çalışmaktadır. Kuruluşun ana amacı bataryalarda bulunan anot ve katot aktif malzemelerinin sentezlenmesi, geliştirilmesi ve elektrokimyasal performanslarının test edilmesidir. Bunun yanı sıra Lityum-iyon bataryaların elektrokimyasal performanslarını geliştirmek için kendi kendine iyileşen polimer bazlı elektrotlar üzerinde de çalışmaları bulunmaktadır. Ayrıca ENWAIR, yüksek özgül kapasiteye sahip silisyum anotların geliştirilmesi çalışmaları yapmaktadır. Bir tanesi bu konuyla alakalı olmak üzere toplam 4 patenti bulunmaktadır. Yapılan faaliyetler kapsamında kurum-içi projeler, kamu kuruluşlarıyla (KOSGEB, TÜBİTAK) ile yapılan projeler ve 3 adet Avrupa Birliği (Horizon ve M-era.net) projelerinde aktif görev almış ve almaya devam etmektedir.

Misyon

ENWAIR Enerji teknolojileri şirketi olarak, lityum iyon batarya alanında öncü bir AR-GE ekibine sahibiz. Çevreye duyarlı, yüksek kaliteli, uzun süreli ve değerli batarya teknolojileri üretiyoruz. Bu teknolojilerin temelini oluşturan anot ve katot aktif malzeme ve elektrotlar konusunda yenilikçi çözümler geliştiriyoruz. Misyonumuz, enerji depolama sektöründe fark yaratmak ve katma değeri yüksek bilgi üretmektir. 

Vizyon

Vizyonumuz, enerji depolama sistemlerinin AR-GE faaliyetlerinde güçlü bir firma olmak ve sürdürülebilir bir gelecek için katkı sağlamaktır. Bu amaçla, AR-GE faaliyetlerimize devam ediyor, ulusal ve uluslararası projelerde yer alıyor, patentlerimizi arttırıyor ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun çözümler sunuyoruz. ENWAIR Enerji Teknolojileri A.Ş., enerji depolama alanında güvenilir, yenilikçi ve vizyon sahibi bir partnerdir.

Geçmişten Günümüze

Enwair

Ocak - 2015

Enwair'in kuruluşu

Haziran - 2015

İlk Düğme Pil Protatipinin Üretimi

Temmuz - 2015

İletken/Esnek Polimerlerin Geliştirilmesi

Ocak -2016

Vestel Ventures İş Ortaklığı

Temmuz - 2016

Lityum Zengini Katotların Geliştirilmesi

Ekim - 2016

İlk Kese Tipi Hücre Prototipinin Üretilmesi

Nisan - 2017

Hibrit Materyallerin Geliştirilmesi

Eylül - 2020

Kendi Kedini Yenileyebilen Anotların Geliştirilmesi

EYLÜL - 2021

BAT4EVER AB Horizon 2021 Proje Başlangıcı

TEMMUZ - 2022

Kontrolmatik Teknolojileri A.Ş. İş Ortaklığı

MAYIS - 2023

PHOENİX AB Horizon 2023 Proje Başlangıcı