Hakkımızda

Anasayfa Hakkımızda

Hakkımızda

Enwair Enerji Teknolojileri A.Ş., 2015 yılından bu yana enerji depolama sektöründe hizmet vermektedir. Faaliyetlerine yeni nesil lityum iyon bataryaları üretmek üzere başta anot, katot ve polimer malzemeler geliştirmekle başlamış olup, batarya kimyası, elektroniği ve malzeme yapısı üzerine Ar-Ge çalışmalarını sürdürmektedir. Enwair, Türkiye’de ve dünyada ticari olarak ilk kez piyasa sürülecek silisyum bazlı anotlar ve lityum zengin katotlar ile pazarda yerini almaya hazırlanmaktadır. Yüksek lisans ve doktora eğitimleri, enerji üretimi, enerji depolama ve enerji malzemeleri üzerine olan uzman kadrosu, günümüz dinamiklerine yatkın ve yetkin genç mühendisler ve kimyagerlerden oluşmaktadır.

Misyon

Enwair Enerji Teknolojileri A.Ş., sürdürülebilir ileri teknolojileri ile enerji sektöründe bölgesel güç olmayı hedeflemektedir.

Vizyon

Enwair Enerji Teknolojileri A.Ş., evrensel nitelikte bilgi ve teknoloji üreten, araştırmacı, yaratıcı, özgün, çağdaş bir bilimsel kültürü oluşturarak mesleki açıdan yetkin, toplumsal değerlere saygılı bir şekilde, faaliyette bulunduğu enerji depolama sistemleri ile insan hayatını kolaylaştıran, çözümlenmemiş sorunları yaratıcı bir biçimde çözen ileri teknoloji ürünlerini mükemmel hizmet anlayışı ile sunmaktadır.

Geçmişten Günümüze

Enwair

Ocak - 2015

Enwair'in kuruluşu

Haziran - 2015

Our First Prototype of Coin Cells

Temmuz - 2015

Development of Conductive/Flexible Polymers

Ocak -2016

Collaboration with Vestel Ventures

Temmuz - 2016

Development of Li-Rich Cathode

Ekim - 2016

Our First Prototype of Pouch Cells

Temmuz - 2016

Development of Li-Rich Cathode

Nisan - 2017

Development of Hybrid Materials

Eylül - 2020

Development of Self-Healing Anodes...